سلامت و پزشکی

چین ۹۱ درصد از دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۷ ساله‌اش را واکسینه کرده است

به گزارش مجله 10 ستاره به نقل از رویترز البته مقامات چینی می‌گویند مدارس همچنان باید درباره شیوع کرونا هشیاری خود را حفظ کنند.

شیوعی که این ماه در ایالت فوجان در جنوب شرق چین شروع شد، به به ابتلای ۱۵۲ نفر از جمله دانش‌آموزان واکسینه‌نشده در دست کم چهار مدرسه ابتدایی و دو مهد کودک انجامید.

دو واکسن اصلی چینی کرونا (ساخت شرکت‌های سینوفارم و سینوواک) برای کودکان بالاتر از ۳ سال تایید شده‌اند، اما مقامات مسئول هنوز کودکان زیر ۱۲ سال را واجد شرایط واکسیناسیون اعلام نکرده‌اند.

وزارت آموزش چین در بیانیه‌ای اعلام کرد که مدارس نباید احتیاط را از دست بدهند و باید اقدامات بهداشتی ضد کرونا به شیوه‌ای کارآمدتر و هدفمندتر به انجام برسانند.

شهرهای پوتیان و شیاکن که اغلب موارد آخرین شیوع کرونا در چین در آنها شناسایی شده‌اند، همه کلاس‌های حضوری در مهد کودک‌ها و دبستان‌ها و اغلب کلاس‌های حضوری در دبیرستان‌ها را معلق کرده‌اند.

این شیوع اخیر همچنین شهرها در سایر بخش‌های چین را هم واداشت تا پیش از تعطیلات جشنواره میانه پاییز در هفته آینده و تعطیلات یک‌هفته‌ای که از اول اکتبر (۹ مهر) شروع می‌شود، هشدارهای مسافرتی اعلام کنند، اما رسانه‌ها دولتی می‌گویند لزومی به منع کامل مسافرت‌ها نیست.

وانگ دنگ‌فنگ، یک مقام وزارت آموزش چین به تلویزیون دولتی این کشور گفت دانش‌آموزان و معلمان ترغیب می‌شوند در طول تعطیلات آینده سفر نکنند. چین واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۷ ساله را در ماه ژوئیه (تیر) آغاز کرد. میزان واکسیناسیون ۹۱ درصد در میان دانش‌آموزان بالاتر از میزان پوشش ملی واکسیناسیون است که تا ۶ سپتامبر (۱۵ شهریور) اندکی کمتر از ۷۰ درصد است.

پیشنهاد می کنیم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا