سلامت و پزشکی

تاثیر نوعی دارو در کاهش سرعت رشد سرطان روده

به گزارش مجله 10 ستاره به نقل از ایسنا، متخصصان در بررسی‌های خود یک روش درمانی جدید و هدفمند را برای مبتلایان به سرطان روده بزرگ غیرقابل درمان شناسایی کرده‌اند.

این دارو در آزمایش‌های بالینی با نتایج امیدوار کننده‌ای همراه بوده و رشد مجدد تومورها را در برخی از بیماران مبتلا به این بیماری کند کرده است.

در این آزمایش این موضوع مورد بررسی قرار گرفت که آیا داروی موسوم به “آداووسرتیب” (adavosertib) که روزانه مصرف می‌شود، می‌تواند رشد مجدد تومور را در بیماران مبتلا به نوعی از سرطان روده غیرقابل جراحی که گزینه های درمانی محدودی دارند، به تاخیر اندازد.

معرفی بهترین دارو برای درمان سرطان روده بزرگ

متخصصان انگلیسی وضعیت جسمی ۴۴ بیمار مصرف کننده داروی آداووسرتیب را با ۲۵ بیمار که این دارو را مصرف نکرده بودند، مقایسه کردند. آنان دریافتند که این دارو به طور متوسط ​​حدود دو ماه رشد تومور را به تاخیر می‌اندازد و عوارض جانبی نسبتا کمی نیز به همراه دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، به گفته محققان مصرف این دارو در ۳۱ بیمار مبتلا به تومور در سمت چپ روده بزرگ (کولون نزولی) و راست روده (رکتوم) تاثیر بیشتری داشته و موجب شده که این بیماران بیشتر عمر کنند.

پیشنهاد می کنیم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا