سلامت و پزشکی

شرکت خصوصی روسی آزمایش واکسن جدید کرونا را شروع می‌کند

به گزارش مجله 10 ستاره به نقل از رویترز کارآزمایی‌های مرحله اول و دوم این واکسن بوسیله «انستیتوی سلول‌های بنیادی انسانی» بر روی ۱۷۰ نفر افراد ۱۸ تا ۶۰ ساله سالم در شهرهای سنت‌پترزبورگ و پرم انجام خواهد شد و انتظار می‌رود تا سپتامبر (شهریور) سال آینده ادامه یابد.

همچنین یک شرکت خصوصی دیگر در روسیه به نام «بیوکارد» نیز کارآزمایی‌های واکسن ساخت خودش را ماه پیش آغاز کرد.

خبرگزاری رسمی تاس روسیه می‌گوید این واکسن نوترکیب بر اساس ذرات کروی دارای آنتی‌ژن‌ها یا پروتئین‌های سطحی کروناویروس ساخته شده است. تحقیقات برای ساخت این واکسن از تابستان ۲۰۲۰ شروع شد و سازندگانش می‌گویند این واکسن می‌تواند برای گروه‌های پرخطر و نیز برای واکسیناسیون مجدد افراد به کار رود.

روسیه تا به حال سه واکسن ساخته‌شده بوسیله موسسه‌های دولتی این کشور را تایید کرده است، از جمله واکسن دو دوزی اسپوتنیک V.

پیشنهاد می کنیم بخوانید

روسیه در تابستان سال پیش به سرعت عرضه عمومی واکسن اسپوتنیک V را آغاز کرد، اما دریافت این واکسن بوسیله مردم به کندی انجام شده است، چرا که بسیاری از روس‌ها به علت بی‌اعتمادی به مقامات دولتی و ترس از فراورده‌های جدید پزشکی از تزریق آن پرهیز می‌کنند.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفته است که روسیه نیاز به تسریع کارزار واکسیناسیونش بر ضد کووید-۱۹ دارد. روسیه روز جمعه بیشترین میزان عفونت یک‌روز و مرگ‌های ناشی از آن را در از ابتدای شروع پاندمی گزارش کرد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا